هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس آغاز شد
نویسنده
بنیاد هنرمندان مهر آفرین

هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس آغاز شد

دسته بندی
اخبار
زمان مطالعه
0 دقیقه
تاریخ انتشار
1400/11/17
بازدید ها
188 نفر

این مراسم که عصر روز گذشته (هفت فروردین ماه) و در کنار رود ارس برگزار شد؛

توضیحات هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس آغاز شد

هم‌زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس آغاز شد.

با قرائت پیام روز ملی هنرهای نمایشی توسط فرهاد قائمیان در آیین افتتاحیه، هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس رسما آغاز شد.
در این مراسم که عصر روز گذشته (هفت فروردین ماه) و در کنار رود ارس برگزار شد؛ محسن نریمان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، داوران جشنواره به همراه اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران و مشاور فرهنگی مدیرعامل این سازمان حضور داشتند.
در ابتدای مراسم پیام روز ملی هنرهای نمایشی، نوشته رضا بابک، توسط فرهاد قائمیان بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون و عضو هیأت مدیره بنیاد هنرمندان مهرآفرین قرائت شد و هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس رسما آغاز به کار کرد.
این جشنواره در دو بخش آزاد و آئینی سنتی برگزار می شود و از میان ۱۱۰ اثر ارسالی از ۲۱ استان کشور به دبیرخانه، در بخش آزاد (رقابتی) ۱۰ نمایش و در بخش آیینی سنتی 6  نمایش  به جشنواره راه‌یافتند.
آثار مش کاظم حلبی، جولا،مرکز خطر، دفک، یک موجود عجیب، کورپو، بغض تو جرم من است، بیسکوئید، مبارک و غول برفی و عروسی عمونوروز و ننه سرما، 10 اثر انتخابی در بخش آزاد جشنواره تئاتر خیابانی ارس هستند.
تولکی سنی، خیدیر بایرامیندا، غولیبانی، آذربایجان آئین لری، یایلیق و داش آشی نیز به عنوان  6 اثر انتخابی توسط هیات انتخاب در بخش آئینی سنتی این جشنواره حضور دارند.
فرهاد قائمیان، وحید لک و فرزاد تقی لر که هر سه از اساتید برجسته و نام آشنای هنرهای نمایشی کشور هستند، داوری آثار راه یافته به بخش نهایی هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را بر عهده دارند.
هفتمین جشنواره سراسری نمایش های خیابانی، محیطی و فضای باز منطقه آزاد ارس، از هفتم فروردین ماه همزمان با روز جهانی تئاتر به مدت سه روز برگزار خواهد شد و اختتامیه این جشنواره دهم فروردین ماه خواهد بود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و تماس با کارشناسان بنیاد مهرآفرین می توانید با استفاده از راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید. 

مقالات پیشنهادی

جدیدترین آموزش ها و رویدادهای دنبای هنر