درباره آکادمی مهرآفرین

«بنیاد هنرمندان مهرآفرین» یک نهاد غیر دولتی، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و داوطلبانه با شماره ثبت 50875 به عنوان یک سازمان مردم نهاد به بررسی و رفع مشکلات هنرمندان سراسر کشور می‌پردازد. در میان اعضای هیأت مدیره این بنیاد چهره‌های سرشناس فرهنگی - هنری کشور حضور دارند که از جمله آنها می‌توان به محمدحسین لطیفی، کارگردان با سابقه و شناخته شده سینما و تلویزیون به عنوان رئیس هیأت مدیره، محسن زارع‌اشکذری تهیه‌کننده سینما و تئاتر و فعال فرهنگی به عنوان مدیر عامل بنیاد و همچنین چهره‌های مطرحی چون نسرین مقانلو، فرهاد قائمیان، حسین مسافرآستانه، بابک زرین، سیدحامد محسن‌پور و علیرضا حقیقی‌قریب به عنوان اعضای هیأت مدیره و همچنین علیرضا شیوا به عنوان معاون فرهنگی - هنری بنیاد اشاره کرد. جدا از اسامی قید شده، پیشکسوتان و بزرگانی چون محمدرضا طالقانی چهره مردمی و رئیس سابق فدراسیون کشتی، دکتر قطب‌الدین صادقی، مدرس، کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون)، دکتر زهرا عابدینی معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور و... به عنوان سفیر در این بنیاد حضور دارند.
مجوز رسمی «بنیاد هنرمندان مهرآفرین» زمستان سال 1399 صادر شد و همانطور که از اسم موسسه مشخص است، با جمع‌آوری یک سامانه اطلاعاتی مشخص از تمامی هنرمندان حاضر در کشور، فعالیت‌های خدماتی متعددی به این قشر ارائه می‌شود. از جمله اهداف اصلی این بنیاد می‌توان به بحث بیمه، اشتغال‌زایی، کمک به رفع مشکلات معیشتی هنرمندان و... اشاره کرد که با یک برنامه‌ریزی درست و اصولی تمامی این اقدامات در آینده‌ای نزدیک پیگیری خواهد شد.
فعالیت‌های «بنیاد هنرمندان مهرآفرین» به هیچ وجه تداخلی با نهادهایی مانند «خانه سینما» و «صندوق اعتباری هنر» نخواهد داشت. در واقع این بنیاد قصد دارد در کنار دو نهاد صنفی دیگر به هنرمندان خدمات متنوعی ارائه دهد.